БАЛКАНКАН

Почина Мирослав Ќиро Блажевиќ, тренерот над сите тренери

По долгата и тешка борба со ракот на 88 години почина легендарниот хрватски тренер Мирослав Ќиро Блажевиќ. Болеста првпат му беше дијагностицирана во 2011 година …

Почина Мирослав Ќиро Блажевиќ, тренерот над сите тренери Прочитај повеќе »

Саша Поповиќ откри која е најгледана емисија во „Ѕвездите на Гранд“

Првиот човек на „Ѕвездите на Гранд“, Саша Поповиќ, откри која емисија досега им била најгледана. Музичкото шоу со години руши рекорди, а Поповиќ рече дека …

Саша Поповиќ откри која е најгледана емисија во „Ѕвездите на Гранд“ Прочитај повеќе »

Се снима трета сезона од серијата „Сенки над Балканот“, најави Драган Бјелогрлиќ

Започна снимањето на третата сезона на серијата „Сенки над Балканот“ во режија на Драган Бјелогрлиќ. Оваа серија беше една од најуспешноте во регионот во последниве …

Се снима трета сезона од серијата „Сенки над Балканот“, најави Драган Бјелогрлиќ Прочитај повеќе »

Полиција го прекина настапот на Теа Таировиќ, пејачката приведена во Шведска

Пејачката Теа Таировиќ била приведена во полиција за време на нејзин настап во Шведска, пренесува српски Телеграф. Истиот медиум објави и фотографии од пејачката како …

Полиција го прекина настапот на Теа Таировиќ, пејачката приведена во Шведска Прочитај повеќе »

(Видео) Петар Грашо на концерт гризна обожавателка за нога

Хрватскиот пејач Петар Грашо на негов концерт гризе обожавателка за нога. На социјалните мрежи се појави и видеото од тој момент, додека тој пее на …

(Видео) Петар Грашо на концерт гризна обожавателка за нога Прочитај повеќе »

Нина Бадриќ во венчаница, хрватските медиуми објавија тајно се омажила

Пејачка Нина Бадриќ сподели две слики во венчаница на „Инстаграм“, па хрватските медиуми објавија дека таа тајно се омажила. На едната слика Нина е сама, …

Нина Бадриќ во венчаница, хрватските медиуми објавија тајно се омажила Прочитај повеќе »

Јелена Карлеуша и Драгана Мирковиќ во тексас јакни со нивниот лик

Пејачката Драгана Мирковиќ позираше среде Беверли Хилс со уникатна тексас јакна на која е нацртан нејзиниот лик. Мирковиќ се заблагодари на креаторот на ова парче …

Јелена Карлеуша и Драгана Мирковиќ во тексас јакни со нивниот лик Прочитај повеќе »

(Видео) Шерифовиќ му прости на татко ѝ кој зборуваше дека е лезбејка алчна за пари 

Српската пејачка Марија Шерифовиќ во интервју зборува за односот со нејзиниот татко, откако тој еден период излегуваше во јавноста и со погрдни зборови ја напаѓаше …

(Видео) Шерифовиќ му прости на татко ѝ кој зборуваше дека е лезбејка алчна за пари  Прочитај повеќе »

Даниел Поповиќ откри која е Џули од неговата евровизиска песна

Хрватскиот музичар Даниел Поповиќ, кој ја претставуваше Југославија на Евровизија 1983 година во Минхен со песната „Џули“, откри дека песната ја посветил на својата прва …

Даниел Поповиќ откри која е Џули од неговата евровизиска песна Прочитај повеќе »

Емина Јаховиќ потрошила 15.000 евра на пет операции за носот и ботокс

Пејачката Емина Јаховиќ потршила 15.000 евра на третмани и медицински интервенции, за да го добие совршениот барби нос, пренесуваат српските медиуми и пишуваат дека таа …

Емина Јаховиќ потрошила 15.000 евра на пет операции за носот и ботокс Прочитај повеќе »

Петар Грашо и Јелена Розга поголеми ѕвезди од Северина во Хрватска според продадени билети за концерти

Петар Грашо, Јелена Розга, Дорис Драговиќ, Масимо Савиќ и „2 челос“ се најслушаните музичари со најмногу продадени билети во Хрватска во 2022 година, објавија ХДС …

Петар Грашо и Јелена Розга поголеми ѕвезди од Северина во Хрватска според продадени билети за концерти Прочитај повеќе »

(Видео) Никој не пцуеше повеќе од Иванишевиќ, затоа е мртов ладен на испадите на Ноле

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури …

(Видео) Никој не пцуеше повеќе од Иванишевиќ, затоа е мртов ладен на испадите на Ноле Прочитај повеќе »

Ќерката на Кеба побарала азил во Америка како припадник на ЛГБТ-заедницата

Поранешната пејачка Наташа Којиќ, ќерка на Драган Којиќ Ќеба, побарала азил во Америка како припадник на ЛГБТ заедницата. Во САД живее веќе 13 години и …

Ќерката на Кеба побарала азил во Америка како припадник на ЛГБТ-заедницата Прочитај повеќе »

Потребна сум ѝ на балканската сцена, рече трансродовата натпреварувачка на „Гранд“, која доби најголема поддршка од Ѓорѓе Давид

Трансродовата натпреварувачка Алина Јухарт од Словенија која уште во првиот круг од балканското шоу „Ѕвездите на Гранд“ привлече големо внимание, оваа сабота повторно се натпреваруваше, …

Потребна сум ѝ на балканската сцена, рече трансродовата натпреварувачка на „Гранд“, која доби најголема поддршка од Ѓорѓе Давид Прочитај повеќе »

Моментот требаше да биде романтичен, а не драматичен: како Ноле ја побара Јелена за жена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш му била …

Моментот требаше да биде романтичен, а не драматичен: како Ноле ја побара Јелена за жена Прочитај повеќе »

Ханка Палдум: Клиничка смрт и две тешки породувања се зад мене, прво бев мајка, а потоа уметник

Босанската пејачка, која важи за една од најголемите изведувачки на севдалинките, Ханка Палдум, својот прв афинитет кон музиката го покажа во градот Чајниче, каде што …

Ханка Палдум: Клиничка смрт и две тешки породувања се зад мене, прво бев мајка, а потоа уметник Прочитај повеќе »

Анастасија Ражнатовиќ купи стан од 300.000 евра во „Белград на вода“

Пејачката Анастасија Ражнатовиќ  купила стан во белградска населба „Белград на вода“. Иако има само 24 години, младата пејачка купила стан од 100 метри квадратни, а …

Анастасија Ражнатовиќ купи стан од 300.000 евра во „Белград на вода“ Прочитај повеќе »

Почина актерот Саша Петровиќ кој се прослави со култната „Аудиција“ и филмовите за Брена

Босанско-херцеговскиот актер Александар Саша Петровиќ почина денеска во Сараево, а веста на Фејсбук ја потврди режисерот Срѓан Вулетиќ. Во 2021 година, Петровиќ се повлече од …

Почина актерот Саша Петровиќ кој се прослави со култната „Аудиција“ и филмовите за Брена Прочитај повеќе »

Бреговиќ ја блокирал Северина поради долг од 30 илјади евра

Северина не може да издаде нов албум, а причината наводно е долгот кон Горан Бреговиќ. Според медиумите, пејачката веќе две години најавуваше издавање нов албум, …

Бреговиќ ја блокирал Северина поради долг од 30 илјади евра Прочитај повеќе »