ТОП Слајдер

Адел: Разводот ме направи анксиозна, ме натера да вежбам и да изгубам 100 килограми за две години

Пејачката Адел проговори за својот развод како гостинка во емисијата „Карпул караоке“ со познатиот водител Џејмс Корден. Адел се расплакала додека емотивно зборувала за својот …

Адел: Разводот ме направи анксиозна, ме натера да вежбам и да изгубам 100 килограми за две години Прочитај повеќе »

Меган нема да присуствува на крунисувањето на Кралот Чарлс

Меган Маркл нема да присуства на крунисувањето на Кралот Чарлс, кое ќе се случи на 6 мај, затоа што била фрустрирана што нејизините деца не …

Меган нема да присуствува на крунисувањето на Кралот Чарлс Прочитај повеќе »

Бред Пит ќе се трка со Луис Хамилтон на Британското ГП за филм во Формула 1

Бред Пит, наводно, ќе се трка со Луис Хамилтон на следната Британска Гран При. Глумецот добил специјална дозвола да го заобиколи првиот параден круг во …

Бред Пит ќе се трка со Луис Хамилтон на Британското ГП за филм во Формула 1 Прочитај повеќе »

Еуфорија во Велс, клубот на Рајан Рејнолдс се пласираше во четвртата англиска лига

Вистинска еуфорија се сличи викендов во велшкиот град Рексам, каде фановите на клубот на глумецот Рајан Рејнолдс, славеа победа и пласман во четвртата англиска лига. …

Еуфорија во Велс, клубот на Рајан Рејнолдс се пласираше во четвртата англиска лига Прочитај повеќе »

(Фото) Вилијам и Кејт објавија нови фотографии од принцот Луис за неговиот петти роденден

Вилијам и Кејт Мидлтон објавија нови фотографии на „Инстаграм“ од најмладиот син Луис за неговиот роденден. Младиот принц го прослави петтиот роденден во неделата, а …

(Фото) Вилијам и Кејт објавија нови фотографии од принцот Луис за неговиот петти роденден Прочитај повеќе »

(Видео) Венчавка вредна милион долари: Лајонел Ричи ја омажи ќерката, гости милијардери и познати фаци од шоубизнисот

Свадбата на годината вредна милион долари се одржа овој викенд на југот на Франција. Софија Ричи, ќерка на пејачот Лајонел Ричи, се омажи за Елиот …

(Видео) Венчавка вредна милион долари: Лајонел Ричи ја омажи ќерката, гости милијардери и познати фаци од шоубизнисот Прочитај повеќе »

Ексклузивен гала концерт на гудачкиот квартет „Бонд“ во Скопје

Гудачкиот квартет „Бонд“ ќе има гала концерт во Македонската филхармонија на 19 -ти мај, најави Авалон продукција. „Квартетот „Бонд“ е супербренд во светот на музиката …

Ексклузивен гала концерт на гудачкиот квартет „Бонд“ во Скопје Прочитај повеќе »

Допрва ќе плачете криминалци, се закани Борко откако го откачија од МОК

По објавата дека Македонскиот Олимписки Комитет го суспендираше Борко Ристевски и му изрече забрана од четири години вршење на работа во олимпискиот спорт, со реакција …

Допрва ќе плачете криминалци, се закани Борко откако го откачија од МОК Прочитај повеќе »

Македонски Олимписки комитет го суспендираше Борко Ристовски на четири години

Македонскиот Олимписки комитет го суспендираше Борко Ристовски и му е изрече забрана за вршење на работа во олимпискиот спорт во период од четири години. Дисциплинската …

Македонски Олимписки комитет го суспендираше Борко Ристовски на четири години Прочитај повеќе »

Кралот Чарлс Трети ќе ја отвори Евровизија

Крлаот Чарлс Трети ќе ја отвори овогодинешната Евровизија, информираат од Бекингемската палата. Музичкиот натпревар Евровизија официјално ќе започне на 9 мај во Ливерпул. Бакингемската палата …

Кралот Чарлс Трети ќе ја отвори Евровизија Прочитај повеќе »

Лепа Брена ја продава луксузната вила во Мајами

Српската пејачка Лепа Брена ја продава својата луксузна вила во Мајами која има 400 квадратни метри, објави Њујорк пост. Вилата се наоѓа покрај море, има …

Лепа Брена ја продава луксузната вила во Мајами Прочитај повеќе »

(Видео) Елмас со другарите на кров од автобус ја прослави победата против Јувентус

Елиф Елмас, синоќа беше еден од главните актери на фудбалскиот натпревар меѓу Јувентус и Наполи. Македонскиот репрезентативец во последните минути од натпреварот асистираше за победата …

(Видео) Елмас со другарите на кров од автобус ја прослави победата против Јувентус Прочитај повеќе »

Ксенија Николова во Белград ќе го промовира романот „Незадоволна“: кога ја отворив првата страница, ја скинав ете тоа било за среќа

Писателката Ксенија Николова ја најави промоцијата на нејзиниот роман „Незадоволна“ која излезе на српски јазик за в четврток во Белград. Романот е издаден на македонски, …

Ксенија Николова во Белград ќе го промовира романот „Незадоволна“: кога ја отворив првата страница, ја скинав ете тоа било за среќа Прочитај повеќе »

Македонец ја запроси својата девојка на натпреварот во Италија меѓу Наполи и Јувентус

Зоран Наков од Македонија синоќа ја изненади својата девојка Зорица и ја запроси за време на натпреварот во Италија меѓу Јувенутс и Наполи. Наков е …

Македонец ја запроси својата девојка на натпреварот во Италија меѓу Наполи и Јувентус Прочитај повеќе »

(Фото) Роденденска забава со Симба: синот на Ламбе прослави 3. роденден

Помалиот син на пејачот Ламбе Алабаковски, Димитриј, го прослави третиот роденден. Ламбе и Магдалена му подготвиле тематски роденден со торта, колачиња, балони и реквизити инспирирани …

(Фото) Роденденска забава со Симба: синот на Ламбе прослави 3. роденден Прочитај повеќе »

Најбараната стендап-претстава „Влези, не се соблакај“ на Весна Бејби, првпат во Охрид на 5 мај

Најбараната стендап-претстава „Влези, не се соблакај“, е исповед за животот на Весна Петрушевска, во ко­ја во час и половина низ солзи и смеа се раскажуваат …

Најбараната стендап-претстава „Влези, не се соблакај“ на Весна Бејби, првпат во Охрид на 5 мај Прочитај повеќе »

Цеца бесна го напушти студиото на „Гранд“, оти член од жирито не гласаше за нејзин кандидат

Српската пејачка Цеца Ражнатовиќ го напушти шоуто „Ѕвездите на Гранд“, откако се налути на жирито зошто не му дадоа шест гласа на нејзиниот кандидат Семир …

Цеца бесна го напушти студиото на „Гранд“, оти член од жирито не гласаше за нејзин кандидат Прочитај повеќе »

(Видео) Викторија Бекам направи операција на лицето, а докторот и рече дека повеќе нема да се познава дека старее

Популарната модна дизајнерка и сопруга на фудбалерот Дејвид Бекам, Викторија, направи операција на лицето по кое рече дека повеќе нема да се познава дека старее. …

(Видео) Викторија Бекам направи операција на лицето, а докторот и рече дека повеќе нема да се познава дека старее Прочитај повеќе »

Калиопи: Жената на мојот бивши маж ми е најдобра другарка

Калиопи Букле и Жељко Самарџиќ неодамна пред публиката ја претставија својата дуетска песна наречена „Знам“, која ја напиша нејзиниот поранешен сопруг Ромео Грил, со кој …

Калиопи: Жената на мојот бивши маж ми е најдобра другарка Прочитај повеќе »

Ексминистерот Дамјан Манчевски трча на Белградски маратон, откако се откажа од политиката

Ексминистерот за администрација и информатичко општество Дамјан Манчевски, изминатиот викенд беше дел од Белградскиот маратон. Тој заедно со тимот од Македонија трчаше на 10 километри …

Ексминистерот Дамјан Манчевски трча на Белградски маратон, откако се откажа од политиката Прочитај повеќе »

Scroll to Top