СТИЛ

Висок струк на панталони се хит оваа зима за жените кои сакаат да изгледаат послаби

Доколку не сте навикнати да го избирате најдобриот модел на панталони за себе, држете се до некои универзални правила. Доколку сакате да купите панталони кои …

Висок струк на панталони се хит оваа зима за жените кои сакаат да изгледаат послаби Прочитај повеќе »

(Галерија) Гламурозни фустани, откачени комбинезони и пердувести наметки: модата на црвениот тепих на „Греми 2023“

Гламурозни долги фустани за музичките диви, но и екставагантни костими со светкави материјали и пренатрупани фустани со светови и силни бои, вака изгледаше  црвениот тепих …

(Галерија) Гламурозни фустани, откачени комбинезони и пердувести наметки: модата на црвениот тепих на „Греми 2023“ Прочитај повеќе »

Најдобриот дизјаниран фустан на Пако Рабан бил специјално направен за улога на Одри Хепберн во филм

Името на модниот дизајнер Пако Рабан кој почина на 89-годишна возраст најчесто се поврзува со парфемите, а првиот го направил кога ја остварил соработката со …

Најдобриот дизјаниран фустан на Пако Рабан бил специјално направен за улога на Одри Хепберн во филм Прочитај повеќе »

Почина Пако Рабан, креаторот што ги внесе пластичните фустани во светот на високата мода

Познатиот моден дизајнер Пако Рабан почина на 88-годишна возраст, пренесе „Би-би-си“. Познатиот креатор е роден на 18 февруари 1934 година во баскискиот град Пасај, а …

Почина Пако Рабан, креаторот што ги внесе пластичните фустани во светот на високата мода Прочитај повеќе »

Памела Андерсон во кошула од Тони Матичевски го промовира нејзиниот документарен филм

Поранешната Плејбој-зајачица Памела Андерсон го промовира нејзиниот прв документарен филм „Памела – љубовна приказна“ во креација од македонскиот дизајнер Тони Матичевски. Таа на Инстаграм објави …

Памела Андерсон во кошула од Тони Матичевски го промовира нејзиниот документарен филм Прочитај повеќе »

Ивана Караџова сними кампања за „Теранова“ во Милано

Македонската манекенка Ивана Караџова во Милано сними кампања за модниот бренд Теранова. Кампањата е работена во Римини и Милано. Ивана периодов доби и неколку други ангажмани …

Ивана Караџова сними кампања за „Теранова“ во Милано Прочитај повеќе »

Македонскиот модел Мухамед Енуз изгледа светски во едиторијалот за списанието „Гензо“

Македонскиот модел Мухамед Енуз сними едиторијал за модното списание „Гензо“. Тој направи серијал од десетина фотографии во различни стајлинзи и доби комплименти за својата работа. …

Македонскиот модел Мухамед Енуз изгледа светски во едиторијалот за списанието „Гензо“ Прочитај повеќе »

Фустанот на принцезата Дијана во боја на модар патлиџан продаден за рекордни 600.000 долари

Фустанот со боја на модар патлиџан што го носеше принцезата Дијана е продаден за 604.800 долари, објави аукциската куќа Сотби на Твитер. „Иконскиот фустан на …

Фустанот на принцезата Дијана во боја на модар патлиџан продаден за рекордни 600.000 долари Прочитај повеќе »

Совети за правилно отстранување шминка

Светскиот стилист Сафран Хјуз предупредува дека шминката, доколку не се отстрани веднаш, може да предизвика затнати пори, иритација на кожата, подуени очи и предвремено стареење. …

Совети за правилно отстранување шминка Прочитај повеќе »

Синиот фустан на Џил Бајден од денот на инаугурацијата изложен во музеј

Првата дама Џил Бајден ги претстави двата фустана што ги носеше на денот на инаугурацијата во Националниот музеј на американската историја „Смитсонијан“, објави Белата куќа, …

Синиот фустан на Џил Бајден од денот на инаугурацијата изложен во музеј Прочитај повеќе »

Фустанот на Брена што го плукаа сите го облече германска инфлуенсерка

Леони Хане, највлијателната модна инфлуенсерка во светот, облече сличен фустан како српската пејачка Лепа Брена на ревијата на Скиапарели. Таа носеше пократка верзија на фустанот …

Фустанот на Брена што го плукаа сите го облече германска инфлуенсерка Прочитај повеќе »

Доџа Кет го покри телото со 30.000 сваровски-кристали за Модната недела во Париз

Пејачката Доџа Кет на црвениот тепих на Модната недела во Париз се појави во креација на која имаше 30 илјади рачно поставени Сваровски кристали. Таа …

Доџа Кет го покри телото со 30.000 сваровски-кристали за Модната недела во Париз Прочитај повеќе »

Кајли Џенер ја вознемири Карлеуша откога дојде на ревија во фустан со лавовска глава

Српската пејачка Јелена Карлеуша искоментира дека новата колекција на модниот дизјанер Даниел Роузбери која ја претстави на Модната недела во Париз и со која и …

Кајли Џенер ја вознемири Карлеуша откога дојде на ревија во фустан со лавовска глава Прочитај повеќе »

Aктерот Лисиен Лавискомте во здолниште и џемпер на Модната недела во Париз

По Бред Пит, Сем Хеунг и Роберт Патисон кои на црвениот тепих на филмски премиери се појавија во сукњи, актерот Лисиен Лавискомте на пристигнувањето на …

Aктерот Лисиен Лавискомте во здолниште и џемпер на Модната недела во Париз Прочитај повеќе »

Зеленски го прослави украинскиот бренд, кој денес вреди 150 милиони евра

Украинскиот претседател Володимир Зеленски (44) од почетокот на војната во Украина во јавноста се појавува во препознатливата маслинесто зелена или маскирна униформа, дури и кога …

Зеленски го прослави украинскиот бренд, кој денес вреди 150 милиони евра Прочитај повеќе »

Џенифер Лопез во проѕирен фустан со златни кристали на премиера во Лос Анџелес

Џенифер Лопез во проѕирен фустан со златни кристали се појави на премиерата во Лос Анџелес на нејзиниот најнов филм „Шотган вединг“. Фустанот на Лопез беше …

Џенифер Лопез во проѕирен фустан со златни кристали на премиера во Лос Анџелес Прочитај повеќе »

(Видео) „Плус сајз“ манекенки и топ-модели рекламираат долна облека од „Викторија сикрет“ за Денот на вљубените

Девет манекенки, меѓу кои и моделот Бела Хадид во долна облека позираа за најновата празнична колекција на „Викторија сикрет“. Тие се заштитни лица на најновата …

(Видео) „Плус сајз“ манекенки и топ-модели рекламираат долна облека од „Викторија сикрет“ за Денот на вљубените Прочитај повеќе »

Претставничката на Тајланд на изборот за мис универзум носеше фустан направен од отворачи на лименки

Ана Свеангам-иам (24) која го претставуваше Тајланд на изборот за Мис Универзум, на сцената носеше сребрен вечерен фустан кој беше целосно направен од отворачи на лименки. …

Претставничката на Тајланд на изборот за мис универзум носеше фустан направен од отворачи на лименки Прочитај повеќе »

„Шанел“ дизјанираше корпа за пазарење која чини 46.000 евра

Познатиот моден бренд „Шанел“ дизјнираше шопинг торба во облик на корпа за пазарење. Торбата на „Шанел“ е решение на модната куќа за зачувување на планетата …

„Шанел“ дизјанираше корпа за пазарење која чини 46.000 евра Прочитај повеќе »