ТOП

Семејство од Либан живее во полиаморна врска и не се знае кој е татко на кое дете

Тие се нарекуваат себеси „полиаморна четворка“ и признаваат дека не знаат кој точно е татко на двете деца во нивното необично семејство. Велат дека не …

Семејство од Либан живее во полиаморна врска и не се знае кој е татко на кое дете Прочитај повеќе »

Висок струк на панталони се хит оваа зима за жените кои сакаат да изгледаат послаби

Доколку не сте навикнати да го избирате најдобриот модел на панталони за себе, држете се до некои универзални правила. Доколку сакате да купите панталони кои …

Висок струк на панталони се хит оваа зима за жените кои сакаат да изгледаат послаби Прочитај повеќе »

Мета подготвува опција за верификација на профилот на Инстаграм и Фејсбук

Мета подготвува опција да им понуди на корисниците можност за верификација на профилот на Инстаграм и Фејсбук. Инженерот Алесандро Палуци откри код на Инстаграм, што …

Мета подготвува опција за верификација на профилот на Инстаграм и Фејсбук Прочитај повеќе »

Хороскоп за 8 февруари: шкорпијата има проблеми со пријателите, продуктивен ден за стрелецот

ОВЕН Кај вас постои желба да се средите, да влезете во добра форма и да правите работи кои воведуваат ред во вашето секојдневие. Месечината што …

Хороскоп за 8 февруари: шкорпијата има проблеми со пријателите, продуктивен ден за стрелецот Прочитај повеќе »

Теоретичари тврдат дека ХААРП-системот го предизвикал земјотресот во Турција, за експертите тоа е глупост

Голем број теоретичари веруваат дека силниот земјотрес кој во понеделникот утрото ја погоди Турција е предизвикан од ХАРП системот, пренесуваат некои од медиумите. За турските …

Теоретичари тврдат дека ХААРП-системот го предизвикал земјотресот во Турција, за експертите тоа е глупост Прочитај повеќе »

(Видео) Снимено куче што завива пред земјотресот и ги предупредува луѓето за претстојната катастрофа во Турција

Се појави видео на Тик Ток на профилот Stray Beautiful, кој собира донации за напуштените кучиња ширум светот. Во описот се наведува дека видеото е …

(Видео) Снимено куче што завива пред земјотресот и ги предупредува луѓето за претстојната катастрофа во Турција Прочитај повеќе »

Во Дубаи ќе се гради најголемата покриена велосипедска патека во светот

Одење, трчање или возење велосипед по песок и на висока топлина не е забавна активност. Токму затоа е планирана изградба на најголемата покриена велосипедска патека …

Во Дубаи ќе се гради најголемата покриена велосипедска патека во светот Прочитај повеќе »

Адвокатите на Ар Кели побараа ново судење за пејачот оти жената што го обвини за злоставување лажно сведочела против него

Адвокатите на американскиот пејач Ар Кели поднесоа предлог до Судот за повторно судење и обвинија дека ар-ен-би ѕвездата лани била жртва на лажно сведочење на …

Адвокатите на Ар Кели побараа ново судење за пејачот оти жената што го обвини за злоставување лажно сведочела против него Прочитај повеќе »

(Видео) Пронајдено живо новороденче со папочна врвца под урнатините во Сирија

Под урнатините на куќа во Јандаирис, Сирија, место тешко погодено од катастрофален земјотрес, спасувачите пронајдоа живо новороденче, сè уште поврзано со папочната врвца со мајката, …

(Видео) Пронајдено живо новороденче со папочна врвца под урнатините во Сирија Прочитај повеќе »

(Галерија) Емотивни сцени од спасените животни и сопствениците во катастрофалниот земјотрес во Турција и Сирија

Во катастрофалниот земјотрес што ги зафати Турција и Сирија, жителите на овие две земји не забораваат на нивните домашни миленици и животни кои го преживеале …

(Галерија) Емотивни сцени од спасените животни и сопствениците во катастрофалниот земјотрес во Турција и Сирија Прочитај повеќе »

(Видео) Водителка вика по колегите додека одат реклами, а не знае дека микрофонот ѝ е вклучен

Водителка во емисија е снимена како вика по колегите во телевизија додека одат реклами. Не знаеше дека од режија го оставија микрофонот вклучен. Видеото стана популарно, …

(Видео) Водителка вика по колегите додека одат реклами, а не знае дека микрофонот ѝ е вклучен Прочитај повеќе »

Хороскоп за 7 февруари: нова љубов за Стрелецот, работни успеси за Рибите

Овен Не треба да се оптеретувате со различни критериуми. Секој од соработниците си има свој начин на кој ги интерпретира случувањата. Нештата понекогаш се сосема …

Хороскоп за 7 февруари: нова љубов за Стрелецот, работни успеси за Рибите Прочитај повеќе »

(Видео) Пратеник за време на седница гледа порно

Пратеник од редовите на Социјалистичката партија Звонимир Стевиќ, за време на една од седниците во собранието на Србија гледаше порно. Видеото го гледаше додека траеше …

(Видео) Пратеник за време на седница гледа порно Прочитај повеќе »

(Видео) Мистериозна светлина видена на небото над Турција во исто време кога земјата беше погодена од земјотрес

Во исто време кога јужниот дел на Турција беше погоден од силен земјотрес од 7,8 степени според Рихтер, на небото е забележана мистериозна светлина. Моменти …

(Видео) Мистериозна светлина видена на небото над Турција во исто време кога земјата беше погодена од земјотрес Прочитај повеќе »

Холанѓанец го предвидел земјотресот во Турција пред три дена

Френк Хугербитс од Холандија, на „Твитер“, на 3 февруари годинава, во 13.03 часот објави дека во Турција, поточно во нејзиниот јужно-централен дел во близина на …

Холанѓанец го предвидел земјотресот во Турција пред три дена Прочитај повеќе »

Како да дознаете дали партнерот има афера на работа

Дури 65% од луѓето имале или сè уште имаат афера со колега или колешка на работното место покажале последните истражувања. Аферите на работа се случуваат …

Како да дознаете дали партнерот има афера на работа Прочитај повеќе »

Крива куќа од 17 век туристичка атракција во Кентербери

Кривата куќа сместена на околу два часа од Лондон, често менувала сопственици во последните години, била галерија, книжарница, продавница за училишна опрема и продавница за …

Крива куќа од 17 век туристичка атракција во Кентербери Прочитај повеќе »

(Видео) Лекар не се туширал пет години и објасни зошто е здраво да смрдиш

Лекарот Џејмс Хамблин се нема туширано пет години и објасни зошто е здраво да смрдиш. Докторот кој предава и на „Јејл“, откри дека има пет …

(Видео) Лекар не се туширал пет години и објасни зошто е здраво да смрдиш Прочитај повеќе »