ЗАГОВОР

Теоретичари тврдат дека ХААРП-системот го предизвикал земјотресот во Турција, за експертите тоа е глупост

Голем број теоретичари веруваат дека силниот земјотрес кој во понеделникот утрото ја погоди Турција е предизвикан од ХАРП системот, пренесуваат некои од медиумите. За турските …

Теоретичари тврдат дека ХААРП-системот го предизвикал земјотресот во Турција, за експертите тоа е глупост Прочитај повеќе »

(Видео) Мистериозна светлина видена на небото над Турција во исто време кога земјата беше погодена од земјотрес

Во исто време кога јужниот дел на Турција беше погоден од силен земјотрес од 7,8 степени според Рихтер, на небото е забележана мистериозна светлина. Моменти …

(Видео) Мистериозна светлина видена на небото над Турција во исто време кога земјата беше погодена од земјотрес Прочитај повеќе »

Холанѓанец го предвидел земјотресот во Турција пред три дена

Френк Хугербитс од Холандија, на „Твитер“, на 3 февруари годинава, во 13.03 часот објави дека во Турција, поточно во нејзиниот јужно-централен дел во близина на …

Холанѓанец го предвидел земјотресот во Турција пред три дена Прочитај повеќе »

(Видео) Свештеник објави видео на „Тик-ток“ и рече дека бил во пеколот, каде што грешниците ги мачат со музика од Ријана

Свештеник од Мичиген, Џералд Џонсон, на „Тик ток“ објави видео во кое тврди дека во 2016 година привремено починал од срцев удар и завршил во …

(Видео) Свештеник објави видео на „Тик-ток“ и рече дека бил во пеколот, каде што грешниците ги мачат со музика од Ријана Прочитај повеќе »

Патување на Марс и вирус на зомбиња: предвидувањата на „Симпсонови“ за 2023 година

Анимираната серија „Симпсонови“ предвидуваат нов вирус за 2023 година и нови војни. Со почетокот на новата година, еден тик-ток пост успеал да ги собере сите предвидувања …

Патување на Марс и вирус на зомбиња: предвидувањата на „Симпсонови“ за 2023 година Прочитај повеќе »

Бил Кејсинг прв ја почна приказната дека слетувањето на Месечината е лага

Милиони луѓе ширум светот и денес веруваат дека Нил Армстронг никогаш не слетал на Месечината, дека овој револуционерен настан воопшто не се случил и дека е …

Бил Кејсинг прв ја почна приказната дека слетувањето на Месечината е лага Прочитај повеќе »

Во Египет откриени девет кипови на Меси, настанале пред 4300 години

Неодамна во Каиро се пронајдени девет статуи кои му припаѓаат на извесен Меси, маж кој живеел пред околу 4300 години. Името веднаш го поврзаа со …

Во Египет откриени девет кипови на Меси, настанале пред 4300 години Прочитај повеќе »

Пророштва на Баба Ванѓа за 2023 година: нуклеарна експлозија, крај на природното раѓање деца

Предвидувањата на Баба Ванѓа за 2023 година не се многу оптимистични, пишува британскиот весник „Мирор“. Според нив, пет предвидувања на познатата јасновитка звучат застрашувачки. Нуклеарна …

Пророштва на Баба Ванѓа за 2023 година: нуклеарна експлозија, крај на природното раѓање деца Прочитај повеќе »

Земји што се безбедни доколку избие трета светска војна

Минаа 77 години од последната светска војна, која однесе над десетина милиони жртви и која го уназади животот. Со изјавите на политичките и воените аналитичари кои …

Земји што се безбедни доколку избие трета светска војна Прочитај повеќе »

Бил Гејтс рече дека им верува на вакцините, а патувањето на Марс му е бесмислено

Еден од најбогатите луѓе на планетава, Бил Гејтс рече дека верува во вакцините и вештачката интелегенција. Исто така објасни дека патувањето на Марс му е …

Бил Гејтс рече дека им верува на вакцините, а патувањето на Марс му е бесмислено Прочитај повеќе »

(Видео) Kинески балон лета и шпионира над САД

Кински балон за набљудување е забележан над северозападниот дел на САД, соопшти Пентагон. Балонот е виден неколку дена пред посетата на државниот секретар на САД …

(Видео) Kинески балон лета и шпионира над САД Прочитај повеќе »

Дијана не сакала да се разведе од Чарлс, објавени приватни писма на принцезата

Писмата на принцезата Дајана кои ги објави „Дејли Мејл“, а ќе се продаваат на аукција за 90.000 фунти. Парите ќе бидат донирани во хуманитарни организации. …

Дијана не сакала да се разведе од Чарлс, објавени приватни писма на принцезата Прочитај повеќе »

Властите во Австралија ја најдоа загубената и опасна радиоактивната капсула

Властите во Австралија денес ја пронајдоа радиоактивната капсула што минатата недела при транспорт беше загубена во западниот дел од земјата, соопшти државниот министер за вонредни …

Властите во Австралија ја најдоа загубената и опасна радиоактивната капсула Прочитај повеќе »

Девојка ја нашла својата двојничка, па ја убила за да ја лажира сопствената смрт

Дваесет и тригодишна девојка од Германија, со потекло од Ирак, Шарабан К. ја нашла својата двојничка на „Инстаграм“ и потоа со помош на пријател jа …

Девојка ја нашла својата двојничка, па ја убила за да ја лажира сопствената смрт Прочитај повеќе »

Дијана била бремена кога се случила несреќата и планирала да се венча со Доди ал-Фаед

Кралското семејство дознало дека принцезата Дијана е бремена и планирала да се венча со своето момче Доди ал-Фаед, па затоа ја исценирале несреќата во која …

Дијана била бремена кога се случила несреќата и планирала да се венча со Доди ал-Фаед Прочитај повеќе »

Мистериозен радиосигнал оддалечен 9 милијарди светлосни години стигна на Земјата

Мистериозен радиосигнал оддалечен 9 милијарди светлосни години бил регистриран од метробрановиот радио-телескоп во Пуне, во Индија. Ова е првпат научниците да детектираат сигнал од толкава …

Мистериозен радиосигнал оддалечен 9 милијарди светлосни години стигна на Земјата Прочитај повеќе »

Кралот Чарлс го избрка брат му Ендру од Бакингемската палата

Кралот Чарлс Трети го избркал војводата од Јорк Ендру од Бакингемската палата. На персоналот им наредил да му земат работите за време на реновирањето на …

Кралот Чарлс го избрка брат му Ендру од Бакингемската палата Прочитај повеќе »

До 2050 година ќе се создадат нови држави и ќе се дознае вистинскиот убиец на Кенеди

Некогаш 2023 година делуваше како далечна иднина, а филмовите и романите прогнозираа дека досега ќе имаме летачки автомобили и напредна технологија. Доста работи и понатаму …

До 2050 година ќе се создадат нови држави и ќе се дознае вистинскиот убиец на Кенеди Прочитај повеќе »

Откриена мумија од тинејџер, која останала во совршена состојба 4.300 години

Египтолозите во близина на главниот град на Египет откриле мумија на тинејџер која останала во совршена состојба 4300 години. Станува збор за најстарата и најкомплетна …

Откриена мумија од тинејџер, која останала во совршена состојба 4.300 години Прочитај повеќе »

Алвеш не користел кондом, девојката што ја силувал не ги испрала гаќите: нови докази против фудбалерот

Легендарниот бразилски фудбалер Дани Алвеш не користел кондом, а девојката која ја силувал не ги испрала гаќите. Ова се новите клучни докази кои ги изнесе …

Алвеш не користел кондом, девојката што ја силувал не ги испрала гаќите: нови докази против фудбалерот Прочитај повеќе »