(Видео) Венчавка вредна милион долари: Лајонел Ричи ја омажи ќерката, гости милијардери и познати фаци од шоубизнисот

Свадбата на годината вредна милион долари се одржа овој викенд на југот на Франција. Софија Ричи, ќерка на пејачот Лајонел Ричи, се омажи за Елиот Грејнџ, син на музичкиот магнат и директор на „Универзал мјузик“, Лусијан Грејнџ.

24-годишна Софија и 30-годишен Елиот го изнајмиле хотелот du Cap-Eden-Roc на една недела, кој според странските медиуми чинел над милион долари само за сместување.

За време на свадбениот викенд, невестата сменила дури три рачно изработени фустани Шанел. Освен венчаницата, имала и краток фустан за забавата и поекстравагантен фустан за дочекот, ден пред свадбата. Целиот настан го следел „Вог“. Непосредно пред свадбата невестата отворила профил на Тик ток каде ги споделила подготовките за венчавката, открива дека се било внимателно испланирано за сите погледи да бидат вперени во нив.

Поради Елиот, Софија пред венчавката се преобратила во еврејската религија, а церемонијата ја одржал рабин. Листата на гости била преполна со милионери и милијардери и бројни познати имиња од светот на шоубизнисот. Освен постарата сестра на Софија, некогашната многу популарна Никол Ричи, присутни биле и Парис Хилтон и Камерон Дијаз.

На свадбата биле присутни и бројни инфлуенсери и тиктокери, поради што на социјалните мрежи можеше се да се следи, што е вистинска реткост за вакви ексклузивни свадби.

@sofiarichiegraingeit’s time! 💘

♬ original sound – Sofia Richie Grainge

@voguemagazine Replying to @carinaonthetok An exclusive first look at the three #Chanel dresses @sofiarichiegrainge is wearing over the course of her weekend wedding to #ElliotGrainge ♬ original sound – Vogue

@voguemagazine Replying to @safaribanana @sofiarichiegrainge opened up about her pre-wedding feelings during her final fitting at #Chanel and gushed about her now husband #ElliotGrainge ♬ original sound – Vogue

@voguemagazine Replying to @xkingrickyx #SofiaRichie is married! @sofiarichiegrainge wore three custom #Chanel looks for her and #ElliotGrainge ♬ original sound – Vogue

@sofiarichiegrainge🤍

♬ original sound – Sofia Richie Grainge

@octopusslover8merci

♬ original sound – ∞ redakkai

Scroll to Top