ЗДРАВИ НАВИКИ

Џекфрут – овошје со вкус на свинско месо

Егзотичното овошје џекфрут со вкус на свинско месо ќе го спаси светот од гладување, велат експертите. Овошјето со најголем плод на светот, кое се раѓа на дрво, …

Џекфрут – овошје со вкус на свинско месо Прочитај повеќе »

Експертите откриваат зошто треба да јадете сладолед во зима

Професорот Џеси Шугарман од Универзитетот „Браун“ во САД смета дека зимата е најдоброто време да јадете сладолед. Тој вели дека сладоледот ги смирува болките во …

Експертите откриваат зошто треба да јадете сладолед во зима Прочитај повеќе »

Режимот на Викторија Бекам за топ изглед

Викторија Бекам има 48 години, четири деца, активно работи во нејзината дизајнерска куќа и изгледа безпрекорно. И покрај големата посветеност и стрес на работа, таа …

Режимот на Викторија Бекам за топ изглед Прочитај повеќе »

Продукти што ќе ве стоплат и ќе ви го подобрат имунитетот

Исхраната треба да ја збогатите со готвени јадења, коренест зеленчук, житарки, чаеви, сите оние намирници кои ја поттикнуваат циркулацијата и му помагаат на организмот да …

Продукти што ќе ве стоплат и ќе ви го подобрат имунитетот Прочитај повеќе »

Иделани продукти со кои ќе ги намалите триглицеридите

Дали се чувствувате гладни, дури и по обилен оброк? Можеби тоа е поврзано со триглицеридите, односно, масните молекули во вашата крв. Според истражувањата високото ниво …

Иделани продукти со кои ќе ги намалите триглицеридите Прочитај повеќе »