НОВО

Семејство од Либан живее во полиаморна врска и не се знае кој е татко на кое дете

Тие се нарекуваат себеси „полиаморна четворка“ и признаваат дека не знаат кој точно е татко на двете деца во нивното необично семејство. Велат дека не …

Семејство од Либан живее во полиаморна врска и не се знае кој е татко на кое дете Прочитај повеќе »

Хороскоп за 8 февруари: шкорпијата има проблеми со пријателите, продуктивен ден за стрелецот

ОВЕН Кај вас постои желба да се средите, да влезете во добра форма и да правите работи кои воведуваат ред во вашето секојдневие. Месечината што …

Хороскоп за 8 февруари: шкорпијата има проблеми со пријателите, продуктивен ден за стрелецот Прочитај повеќе »

(Видео) Снимено куче што завива пред земјотресот и ги предупредува луѓето за претстојната катастрофа во Турција

Се појави видео на Тик Ток на профилот Stray Beautiful, кој собира донации за напуштените кучиња ширум светот. Во описот се наведува дека видеото е …

(Видео) Снимено куче што завива пред земјотресот и ги предупредува луѓето за претстојната катастрофа во Турција Прочитај повеќе »

Познат одбојкарски пар загина во земјотресот во Турција

Бившата одбојкарка Бетул Чобан Чакир и нејзиниот сопруг Бедретин Чакир загинаа во земјотресот кој ја погоди Турција во понеделникот утрото. Медиумите пренесоа дека загинале во …

Познат одбојкарски пар загина во земјотресот во Турција Прочитај повеќе »

Во Дубаи ќе се гради најголемата покриена велосипедска патека во светот

Одење, трчање или возење велосипед по песок и на висока топлина не е забавна активност. Токму затоа е планирана изградба на најголемата покриена велосипедска патека …

Во Дубаи ќе се гради најголемата покриена велосипедска патека во светот Прочитај повеќе »

(Видео) Пронајдено живо новороденче со папочна врвца под урнатините во Сирија

Под урнатините на куќа во Јандаирис, Сирија, место тешко погодено од катастрофален земјотрес, спасувачите пронајдоа живо новороденче, сè уште поврзано со папочната врвца со мајката, …

(Видео) Пронајдено живо новороденче со папочна врвца под урнатините во Сирија Прочитај повеќе »

По силниот земјотрес, Турција одби помош од Илон Маск

Турската влада ја одби помошта од Илон Маск да им испрати сателити од компанијата „Старлинк“, со кои ќе им се овозможи на луѓето поширок појас …

По силниот земјотрес, Турција одби помош од Илон Маск Прочитај повеќе »

Радио Бубамара петта година по ред е најслушано скопско радио

Радио Бубамара е најслушана регионална станица и во изминатата 2022 година, покажува штотуку објавен годишен извештај на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ). …

Радио Бубамара петта година по ред е најслушано скопско радио Прочитај повеќе »

(Видео) Пратеникот кој гледаше порно во Собранието поднесе оставка

Пратеникот на социјалистите Звонимир Стевиќ кој беше снимен од новинарите како гледа порно за време на седница во Сорбрание си поднесе оставка, пренесе „Блиц“. „Поднесов …

(Видео) Пратеникот кој гледаше порно во Собранието поднесе оставка Прочитај повеќе »

(Галерија) Емотивни сцени од спасените животни и сопствениците во катастрофалниот земјотрес во Турција и Сирија

Во катастрофалниот земјотрес што ги зафати Турција и Сирија, жителите на овие две земји не забораваат на нивните домашни миленици и животни кои го преживеале …

(Галерија) Емотивни сцени од спасените животни и сопствениците во катастрофалниот земјотрес во Турција и Сирија Прочитај повеќе »

Хороскоп за 7 февруари: нова љубов за Стрелецот, работни успеси за Рибите

Овен Не треба да се оптеретувате со различни критериуми. Секој од соработниците си има свој начин на кој ги интерпретира случувањата. Нештата понекогаш се сосема …

Хороскоп за 7 февруари: нова љубов за Стрелецот, работни успеси за Рибите Прочитај повеќе »

Пијан маж се обидел да го украде телото на Ленин од мавзолејот во Москва

Руската полиција приведе пијан маж кој се обидел да го украде телото на Владимир Ленин од мавзолејот на Црвениот плоштад во Москва. „Инцидентот се случи …

Пијан маж се обидел да го украде телото на Ленин од мавзолејот во Москва Прочитај повеќе »

(Видео) По силниот земјотрес, спасено тригодишно дете, кое 22 часа поминало под рушевините во Сирија

Тригодишно дете кое 22 часа било зарбоено под рушевините на зграда во градот Ал Баб, во Сирија е спасено. Спасувачите успеале да го извлечат додека …

(Видео) По силниот земјотрес, спасено тригодишно дете, кое 22 часа поминало под рушевините во Сирија Прочитај повеќе »

Како да дознаете дали партнерот има афера на работа

Дури 65% од луѓето имале или сè уште имаат афера со колега или колешка на работното место покажале последните истражувања. Аферите на работа се случуваат …

Како да дознаете дали партнерот има афера на работа Прочитај повеќе »

Почина Милан Завков, истакнатиот хармоникаш, еден од најголемите музичари и првенeц на „Танац“

На 61-годишна возраст ненадејно почина врвниот инструменталист и композитор, првенецот на „Танец“ и долгогодишен раководител на оркестарот, Милан Завков. Неговата љубов кон музиката датира од …

Почина Милан Завков, истакнатиот хармоникаш, еден од најголемите музичари и првенeц на „Танац“ Прочитај повеќе »

Репрезентативецот Кристијан Атсу пронајден жив под урнатините во Турција

Кристијан Атсу, репрезентативец на Гана и поранешен играч на Порто и Њукасл, беше еден од многуте спортисти за кои се трагаше по двата разорни земјотреси …

Репрезентативецот Кристијан Атсу пронајден жив под урнатините во Турција Прочитај повеќе »

Крива куќа од 17 век туристичка атракција во Кентербери

Кривата куќа сместена на околу два часа од Лондон, често менувала сопственици во последните години, била галерија, книжарница, продавница за училишна опрема и продавница за …

Крива куќа од 17 век туристичка атракција во Кентербери Прочитај повеќе »

Цел одбојкарски тим е затрупан под урнатините на хотел во Малатија

Целиот одбојкарски тим на Малатиа Метрополитен Беледиеспор е затрупан под урнатините на хотел во Малатија, по силниот земјотрес кој утрово ја погоди Турција пренесоа тамошните …

Цел одбојкарски тим е затрупан под урнатините на хотел во Малатија Прочитај повеќе »

(Видео) Познатиот турски голман Волкан Демирел, низ солзи бара помош од светот: Луѓето ни умираат, ве молам помогнете

По силниот земјотрес кој утрово ја погоди Турција, се јави и познатиот голман Волкан Демирел кој преку видео порака на „Инстаграм“ испрати апел за помош. …

(Видео) Познатиот турски голман Волкан Демирел, низ солзи бара помош од светот: Луѓето ни умираат, ве молам помогнете Прочитај повеќе »