НАШИ ФАЦИ

Уште двајца Македонци ќе може да судат на Светско, потврди Меѓународната ракометна федерација

По Ѓорѓи Начевски и Славе Николов, Даниело Божиновски и Виктор Начевски се втората судиска двојка од Македонија кои ќе можат да судат на Светски првенства …

Уште двајца Македонци ќе може да судат на Светско, потврди Меѓународната ракометна федерација Прочитај повеќе »

Оперската певица Тамара Ангеловска ќе настапи во Рим пред театарот на Колосеумот

Оперската певица и актерка Тамара Ангеловска (23) која пет години живее и работи во Бугарија, во мај ќе настапи во Рим пред театарот на Колосеумот …

Оперската певица Тамара Ангеловска ќе настапи во Рим пред театарот на Колосеумот Прочитај повеќе »

На публиката ѝ недостигал Дарио, распродаден првиот и закажан втор концерт

Првиот концерт на Дарио и Миг 21 кој ќе се одржи на 17 февруари е распродаден. „Авалон“ продукција кој го организираат, најави и втор концерт …

На публиката ѝ недостигал Дарио, распродаден првиот и закажан втор концерт Прочитај повеќе »

Загубивме уште еден великан, музички гуру и скромен човек: фолк-естрадата се простува од Милан Завков

Голем број познати личности од македонската фолк естрада се простија од врвниот хармоникаш и композитор, Милан Завков кој ненадејно почина на 61-годишна возраст. Меѓу нив …

Загубивме уште еден великан, музички гуру и скромен човек: фолк-естрадата се простува од Милан Завков Прочитај повеќе »

Скопјанката Тијана Петреска е најфотогенична студентка во светот

На светскиот избор за најубава студентка, кој се одржа во Сеул, Јужна Кореја, Тијана Петреска (22) од Скопје, ја освои титулата Мис на фотогеничност. Таа …

Скопјанката Тијана Петреска е најфотогенична студентка во светот Прочитај повеќе »

ДНК измамени за концертот во Вевчани, истиот човек го прелажал и Наум Петрески: типот ќе го најдат во контејнер

На ДНК не им бил исплатен хонорар за концертот на Вевчанкиот карневал, тврди Панчо кој преку статус на Фејсбук го посочи лицето кое ги ангажирало …

ДНК измамени за концертот во Вевчани, истиот човек го прелажал и Наум Петрески: типот ќе го најдат во контејнер Прочитај повеќе »

(Видео) Уапсена Лиде Лиде, дамата што беше вљубена во Филипче

Лиде Лиде, дамата што стана позната по пресовите на бившиот министер за здравство, Венко Филипче, објави нова песна „Незапирлива“. Во спотот рапува со полицајци, кои …

(Видео) Уапсена Лиде Лиде, дамата што беше вљубена во Филипче Прочитај повеќе »

Сашко Коцев и Јелена Јованова ѕвезди на црвениот тепих во Љубљана на премиера на филмот „Нешто слатко“

Вчеравечер во Љубљана во киното „Синеплекс“ беше светската премерата на филмот „Нешто слатко“ , комедија за која играат Сашко Коцев  и Јелена Јованова. Македонските актери …

Сашко Коцев и Јелена Јованова ѕвезди на црвениот тепих во Љубљана на премиера на филмот „Нешто слатко“ Прочитај повеќе »

Дејан Георгиевски освои бронзен медал на Президент-купот во Турција

Дејан Георгиевски таеквондист освои бронзен медал на „Президент купот“ во Истанбул, Турција. Георгиевски не успеа да се избори за финале, откако во полуфиналната пресметка загуби …

Дејан Георгиевски освои бронзен медал на Президент-купот во Турција Прочитај повеќе »

Синот на Тијана наполни 14 години, пејачката низ фотографии ја сподели роденденската честитка за Вук

Вук, синот на познатата пејачка Тијана Дапчевиќ, денеска наполни 14 години. Таа му честита роденден со неколку фотографии на Инстаграм. „Син, среќен да ти е …

Синот на Тијана наполни 14 години, пејачката низ фотографии ја сподели роденденската честитка за Вук Прочитај повеќе »

Сани Гродзановска се омажи третпат: романтична свадба на Алпите за пејачката и менаџерот на хотели

Фолк-пејачката Сани Гроздановска се омажи третпат. Таа се венчаше со Никола Урдаревиќ, менаџер на хотели од Македонија кој живее во Швајцарија. За свадбата таа избра …

Сани Гродзановска се омажи третпат: романтична свадба на Алпите за пејачката и менаџерот на хотели Прочитај повеќе »

Кристина Димитри сними песна кај Дарко Димитров: Конечно работам со најдобриот

Кристина Димитри сними песна кај Дарко Димитров, па вели дека конечно ѝ се исполни најголемата желба откако почна да пее и настапува низ Македонија. Таа …

Кристина Димитри сними песна кај Дарко Димитров: Конечно работам со најдобриот Прочитај повеќе »

(Видео) ДНК го објави на Јутјуб концерот одржан неодамна со кој славеа јубилеј

Дуото ДНК го објавија концертот на „Јутјуб“ кој го направија за 20 години постоењето на македонската музичка сцена. Концертот беше во декември минатата година, во …

(Видео) ДНК го објави на Јутјуб концерот одржан неодамна со кој славеа јубилеј Прочитај повеќе »

Руски „Форбс“ ја одбра македонската балерина Стефанија Гаштарска за идна ѕвезда во рускиот балет

  Македонската балерина Стефанија Гаштарска (20), се најде на листата од руски „Форбс“ со осум балерини кои се сметаат за идните ѕвезди во Русија. Балетската …

Руски „Форбс“ ја одбра македонската балерина Стефанија Гаштарска за идна ѕвезда во рускиот балет Прочитај повеќе »

Нина Деан првпат се качи на жичница и го однесе синот на Водно

  Актерката Нина Деан објави фотографија со нејзиниот син заедно како се возат на жичницата на Водно. „И Каи и мама првпат на Жичара Водно“, …

Нина Деан првпат се качи на жичница и го однесе синот на Водно Прочитај повеќе »

Калин Ивановски без загубен сет стигна до полуфиналето на турнирот во Тунис

Македонскиот тенисер Калин Ивановски обезбеди пласман во полуфиналето на турнирот во Тунис. Калин денеска беше подобар од Французинот, Артур Букие со 2-0 во сетови.  Ова …

Калин Ивановски без загубен сет стигна до полуфиналето на турнирот во Тунис Прочитај повеќе »

(Видео) Тијана еден ден пред роденденот ја промовираше песната за Беовизија

Тијана Дапчевиќ , еден ден пред нејзиниот роденден, ја промовираше песната „Мамим“ со која ќе се натпреварува на Беовизија. Пејачката денес полни 47 години па наместо …

(Видео) Тијана еден ден пред роденденот ја промовираше песната за Беовизија Прочитај повеќе »

Лила ги крена нозете на шофершајбна

Со крснозе кренати на шофершајбна водителката Лила Филиповска вчеравечер се возеше низ Скопје. Фотографиите ги објави вечерта на враќање од ресторанот Воденица каде водителката била …

Лила ги крена нозете на шофершајбна Прочитај повеќе »

Каролина и Бред Пит во исти јакни диктираат мода

Портокаловата боја оваа зима е вистински хит. Актерот Бред Пит токму оваа боја ја одбрал за неговата јака со која го промовираше неговиот нов спортско-лежерен …

Каролина и Бред Пит во исти јакни диктираат мода Прочитај повеќе »

По разводот, Туна со гол газ се опушта на Занзибар

Пејачката Туна Сејдиу е на одмор на Занзибар од каде што објави неколку фотографии. Во танга-бикини и разголен газ покриен со мрежа, Туна покажа како …

По разводот, Туна со гол газ се опушта на Занзибар Прочитај повеќе »