(Видео) Елмас со другарите на кров од автобус ја прослави победата против Јувентус

Елиф Елмас, синоќа беше еден од главните актери на фудбалскиот натпревар меѓу Јувентус и Наполи. Македонскиот репрезентативец во последните минути од натпреварот асистираше за победата на Наполи врз Јувентус. Елмас во 93 минута му нафрли на Распадори, кој постигна гол за голема радост на Наполи.

По натпреварот во Неапол завладеа вистинска треска, а Елмас и неговите соиграчи беа пречекани со вистигнска фешта. Макеоднскиот репрезентативец качен на кров на автобус со неговите соиграчи и фановите ја славеа победата врз големиот противник за титулата во Италија.

 

 

 

Scroll to Top