ТОП

ТВ ИНТЕРВЈУ

НАШИ ФАЦИ

Уште двајца Македонци ќе може да судат на Светско, потврди Меѓународната ракометна федерација

По Ѓорѓи Начевски и Славе Николов, Даниело Божиновски и Виктор Начевски се втората судиска двојка од Македонија кои ќе можат да судат на Светски првенства во ракомет во сите категории. Иако веќе имаа обезбедено IHF значка, потврдата стигна денес од

Read more

БАЛКАНКАН

ЏЕТ СЕТ

Тревор Ноа се шегуваше за пенисот на Хари на Греми-наградите

Комичарот и водител Тревор Ноа се шегуваше на сметка на принцот Хари на 65. издание на Греми наградите. Ги спомна мемоарите и делот каде принцот пишува за премрзнатиот пенис. Го повика на сцена Џејмс Карден и рече дека британскиот водител...

Read more

ЗАГОВОР

Теоретичари тврдат дека ХААРП-системот го предизвикал земјотресот во Турција, за експертите тоа е глупост

Голем број теоретичари веруваат дека силниот земјотрес кој во понеделникот утрото ја погоди Турција е предизвикан од ХАРП системот, пренесуваат некои од медиумите. За турските експерти пак тоа е глупост. „Такво нешто е невозможно и нема научни објаснувања за тоа

Read more

ЗДРАВИ НАВИКИ

Чоколаден чизкејк со ореви

Состојки: За кората: 100 грама маргарин, 150 грама мелени бисквити, 2 лажици какао во прав, грст мелени лешници, кикиритки или ореви. За полнење: половина килограм маскарпоне сирење, 300 грама чоколадо за готвење, 200 грама шеќер во прав, 250 мл слатка...

Read more

СТИЛ

ДИГИТАЛ

Мета подготвува опција за верификација на профилот на Инстаграм и Фејсбук

Мета подготвува опција да им понуди на корисниците можност за верификација на профилот на Инстаграм и Фејсбук. Инженерот Алесандро Палуци откри код на Инстаграм, што укажува на можноста услугата да имплементира опција за верификација на профилот за корисниците. Кодот го...

Read more

ЌУМРАМ

(Видео) Водителка вика по колегите додека одат реклами, а не знае дека микрофонот ѝ е вклучен

Водителка во емисија е снимена како вика по колегите во телевизија додека одат реклами. Не знаеше дека од режија го оставија микрофонот вклучен. Видеото стана популарно, а многумина коментираат дека тонецот намерно ја оставил да оди во етер за сите да

Read more

НОВО